Những Thông Tin Cơ Bản Liên Quan đến Cá Mú Có Thể Bạn Chưa Biết? | Thế Giới Cây Cảnh

Tác giả:

Chuyên mục:

Những Thông Tin Cơ Bản Liên Quan đến Cá Mú Có Thể Bạn Chưa Biết? | Thế Giới Cây Cảnh

Cây cảnh sân vườnNhững Thông Tin Cơ Bản Liên Quan đến Cá Mú Có Thể...

Nhóm và zbokthit và përket gjithashtu grupit të rrallë të grupuesve, që shpesh jetojnë në shkëmbinj nënujorë koralorë që janë të vështirë për t’u kapur. Nhóm và zbokthit është zakonisht và madh sa një bắp tay và rritur, lëkurë gri-kafe, formë e ashpër. Kokë e madhe peshku, sy të dalë, gojë të gjerë. Përgatitni pjatën më të mirë të zbokthit të grupit të prerë në copa, të marinuar me kripë të Grimcuar me pluhur djegës të përzier me pluhur pjekjeje krokante. Ví dụ, ju mund të ruani bar limoni, të gatuani qull…

Thông tin bazë në lidhje me group që mund të mos i dini?  19
cá mú me dorezë

Chất liệu:

– Cá diếc: 200g

– Mish derri i pjekur: 100 gr

– Dung dịch mishi: 200 ml

– Đậu phụ ri: 50 g

– Khổ qua: 50g

– Nấm hương Kërpudha: 50 gr

– Cải xanh: 100gr

Vezë: 1 t bardhë

– Ớt chuông: 10 gr

– Xhenxhefil: 10gr

– Kripë, piper, sheqer, salcë goca deti, salcë soje, hudhër, miell tapiokë, vaj gatimi.

Kryeni:

Nhóm của tôi là lớn, tôi đã chuẩn bị trước khi copa rreth 1 cm để thùng rác đưa tôi đến bardhë veze, piper, erëza, kripë, sheqer.

– Brokoli, mish derri i pjekur, tofu i ri i prerë në copa sa një kafshatë. Kërpudhat Shiitake laë, prerë dhe prerë këmbët.

– Ngrohni vajin, më pas skuqni tofun e re, hudhrën derisa të marrin ngjyrë të artë, nxirreni dhe kulloni vajin.

– Përdoreni përsëri tiganin, shtoni hudhrën e skuqur, xhenxhefilin e prerë për t’i skuqur derisa të marrë aromë, vazhdoni të shtoni mishin e derrit të pjekur, о о о gatuajeni për 2 minuta, më pas shtoni Grouper, piper jeshil në zierje sapo është zier, shtoni pak niseshte tapioke që uji të thùng rác.

– Hiqeni peshkun në një tas, përdorni të nxehtë, nëse ju pëlqen ushqimi pikant, mund të shtoni spec djegës gjatë zierjes.

Lắc peshku khoai môn

Thông tin bazë në lidhje me group që mund të mos i dini?  20
Lắc peshku khoai môn

Chất liệu:

– Cá diếc: 200g

– Djegës i të gjitha ngjyrave Đà Lạt: 100g

– Khoai môn: 120g

Vezë: 1 t bardhë

– Qepë e grirë, hudhër: 50 gr

– Salcë soje, salcë OK, salcë goca deti, niseshte tapioke, gjalpë, sheqer, erëza, vaj gatimi.

Kryeni:

Nhóm và quá khứ, tôi bắt đầu katrorë, tôi dẫn tôi đến bardhat e vezëve, piper, farat e erëzave, niseshtenë tapioke. djegës tôi prerë në katrorë 2 cm, khoai môn tôi prerë në copa 4 cm, qepë e prerë në copa mesatare.

– Ngrohni vajin, skuqeni taron derisa të bëhet krokante, hiqeni dhe vendoseni në peshqir letre që të thë vaj. Vazhdoni të” skuqni peshkun derisa të” jetë” gatuar, hiqeni dhe kulloni vajin.

– Përdoreni përsëri tiganin, kullojeni vajin, më pas shtoni gjalpin, hudhrën dhe qepën, skuqini derisa të marrin aromë, vazhdoni të shtoni djegës Da Lat në ishull. Më pas shtoni grupin e skuqur lehtë, përzieni mirë, rregulloni me salcë OK, erëza, salcë soje dhe sheqer sipas shijes.

– Hiqeni peshkun në një pjatë, shërbejeni të nxehtë me salcë djegës.

Grouper i skuqur me qepë dhe xhenxhefil

Thông tin bazë në lidhje me group që mund të mos i dini?  21
Grouper i skuqur me qepë dhe xhenxhefil

Chất liệu:

– Cá mú: 1 peshk

– Qepë e kokës: 100 gr

Vezë: 1 t bardhë

– Xhenxhefil: 1 cảnh sát

– Hudhra e grirë: lugë çaji

– Kripë, sheqer, bột ngọt, erëza, piper, vaj susami, verë të bardhë, vaj gatimi.

Kryeni:

– Cá mú pas pastrimit, hiqni fileton dhe lëkurën. Ngrohni vajin në një tigan, skuqni lëkurën and peshkut derisa të bëhet crokante.

– Fileto peshku e marinuar me të bardhë veze, piper, vaj susami, fara erëza, bột ngọt. Qëroni dhe prisni xhenxhefilin.

– Ngrohni vajin e gatimit, skuqni xhenxhefilin deri në kafe të artë, nxirreni dhe thithni vajin. Vazhdoni të shtoni hudhrën, kokën e qepës dhe skuqeni derisa të marrë aromë, shtoni fileton e grupit dhe përzieni mirë, rregulloni me erëza të përshtatshme.

– Për xhenxhefilin e skuqur e trazojmë sërish, e fikim zjarrin. Hiqeni peshkun në një pjatë dhe shërbejeni të nxehtë.

Qull gruri

Thông tin bazë në lidhje me group që mund të mos i dini?  22
Qull gruri

Vật chất

Cá mú: 1 kg

Oriz i thjeshtë: 150 gram

Oriz ngjitës: 1 grusht i vogël

hành lá

Laksa largohet

Qepë vjollcë

Xhenxhefil

Erëza të tjera të nevojshme: salcë peshku, kripë, petë kryesore, piper, vaj gatimi…

Përpunimi

Hapi 1: Ziejeni peshkun

Cá mú zgjidhni të freskët. Pastroni và khử mùi.

Hidhni peshkun në tenxhere, shtoni 2 litra ujë, xhenxhefilin e shtypur, gjysmë lugë çaji kripë dhe më pas zieni.

Hapi 2: Përgatitni përbërësit e mbetur

Nếu người ta tin rằng họ đang nói chuyện với nhau, họ sẽ cho họ biết họ là ai.

Orizi ngjitës, orizi i thjeshtë përzihen dhe lahen për të hequr papastërtitë, zhavorrin etj.

Qepë të prera në feta.

Qepë vjollce të prera hollë.

Pastroni barishtet, hiqni gjethet e thara, copëtoni imët.

Hapi 3: Gatuani qull

Tani, kur peshku është gatuar, filtroni mishin e peshkut dhe kockat e peshkut veçmas, pastaj shtoni kockat për të zier përsëri. Ju përdorni këtë ujë për të gatuar qull derisa qulli të jetë i butë.

Vendosim një tigan në sobë, shtojmë vajin e gatimit, presim derisa vaji të nxehet, më pas hedhim qepën e kuqe dhe e skuqim, hedhim peshkun dhe e përziejmë, immjijëmë gjënçayëdhim gjë

Mos harroni të skuqni disa qepë skuqura për t’i mbajtur të ndara në mënyrë që t’i spërkatni kur t’i hani.

Nếu bạn đang nói chuyện với máy bay phản lực, ẩn số peshkun, qepën, barishtet, và rregulloni sipas shijes, më pas ziejini për 5 phút të tjera dhe më pas fikeni sobën.

Hapi 4: Prezantimi và produktit te përfunduar

Hideni qullën në një enë, spërkatni me qepë lejla, mund të shtoni piper pluhur sipas shijes.

Kỳ qull duhet te hahet i nxehtë për të qenë i shijshëm.

Nếu bạn không biết rằng tôi lớn hơn ở tỉnh Cà Mau, thì thế giới đó sẽ trở thành một câu chuyện rất thú vị. Shumë e thjeshtë dthe tërheqëse, apo jo? Điều đó có nghĩa là tôi sẽ kushdo që shijon këtë qull grupi do të komplimentojë edhe aftësitë tuaja të gatimit.

CODE siphër është infocioni rreth gruper do baokhuyennong.com përpiluar dhe ndarë me ju. Hãy chắc chắn rằng bạn có thể tìm thấy thông tin liên quan đến nhóm peshkut!

Bài viết mới nhất

Xem Thêm

Chủ Đề Liên Quan